Prezydent zauważył, że często sprawy, na które nie zwraca się uwagi na co dzień, dla osób z niepełnosprawnością mogą stanowić naprawdę spory problem. – Dlatego Państwa pomoc w zauważaniu i eliminowaniu tych problemów jest nieoceniona – podkreślał Mariusz Chrzanowski.

W ubiegłym roku, dzięki staraniom członków Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością udało się m.in.: wykonać poręcze po obu stronach schodów przy przystanku MPK na ul. Piłsudskiego/Konstytucji 3 Maja, przywrócić prawidłowe działania informacji dźwiękowej o przystankach w autobusach MPK, wydłużyć czas trwania zielonego światła przy przejściach dla pieszych na niektórych skrzyżowaniach i głośniejszego działania sygnalizacji dźwiękowej przy nich się znajdującej oraz obniżyć i zmienić strukturę niektórych krawężników. Dzięki działaniom rady udało się przekazać osobom niepełnosprawnym rower od Podlaskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, meble pokojowe i akcesoria domowe oraz sprzęty rehabilitacyjne uzyskane od innych ludzi. Przedstawiciele rady uczestniczyli również w licznych spotkaniach dotyczących osób niepełnosprawnych.

– Wszystkie zadania i cele zaplanowane na 2017 rok zostały zrealizowane. Mamy jednak nadzieję, że praca rady na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych w tym roku będzie jeszcze lepsza – powiedział Michał Góralczyk, sekretarz Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością.

Prezydent Mariusz Chrzanowski poinformował członków rady, że na wnioskowane przez nich pomalowanie na niebiesko miejsc parkingowych, przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, zabezpieczone zostały już środki finansowe i zostanie to wykonane, gdy tylko będą odpowiednio wysokie temperatury powietrza w nocy. Zaapelował także o wyjście na zewnątrz i zintegrowanie społeczeństwa oraz osób z niepełnosprawnością, poprzez np. festyn, jak to jest w przypadku Rady Seniorów i Seniorady. – Taka impreza mogłaby zostać połączona z Europejskim Festiwalem Filmowym i Sztuk Wszelakich, organizowanym przez Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych – zaproponował Mariusz Chrzanowski. Propozycję ta ma być rozpatrzona przez członków rady wspólnie z organizatorem festiwalu.