Koncerty z udziałem wykonawców muzyki z gatunku disco/dance bawiły łomżyńską publiczność w sobotni wieczór podczas obchodów Dni Łomży 2024. W radosne i skoczne rytmy przybyłych na muszlę koncertową porwali Bajorek, Defis, Miły Pan oraz MIG.

Bajorek to młody wokalista na polskiej scenie muzyki tanecznej, który w 2019 roku zadebiutował piosenką „Pytasz mnie”. Współpracował z takimi zespołami jak Milano, Top Girls, Boys, Jorrgus, Extazy. Występował m.in. na Pożegnaniu Lata w Iłowie, Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej, Roztańczonym Narodowym oraz jako chórzysta zespołu Milano na Sylwestrze z Dwójką i Wakacyjnej Trasie Dwójki LATO MUZYKA ZABAWA. Można go było usłyszeć podczas trasy jubileuszowej zespołu Akcent – Zenon Martyniuk oraz jako suport zespołu Boys podczas tras koncertowych. Wziął udział w programie Szansa na sukces.

Zespół Defis od ponad 12 lat występuje na polskiej scenie muzyki rozrywkowej. Aż piętnaście jego utworów zdobywało status złotej lub diamentowej płyty. Podobnymi sukcesami może poszczycić się Miły Pan, którego teledysk do utworu „Królowa” w serwisie YouTube wyświetlany był ponad 150 mln razy. Ma on za sobą debiut w federacji typu freak show fight, w trakcie której już w pierwszej rundzie poddał rapera Smolastego. Miły Pan i Defis są również współautorami takich hitów jak „Jeszcze raz”, „Musisz się starać” i „Jeden taniec jedna noc”, których nie zabrakło również podczas występu w Łomży.

Koncert zakończył występ grupy MIG, założonej w 2000 roku przez czwórkę rodzeństwa Dorotę, Marka, Krzysztofa i Sławomira Gwiazdowskich. Również może poszczycić się kilkunastoma certyfikatami złotych lub diamentowych płyt dla swoich singli. Ich utwór „Jej dotyk” zdobył tytuł Hit Lata 2012 na Disco Hit Festivalu w Kobylnicy, a utwór „Wymarzona” pierwsze miejsce  Super Premiera na Polo TV Hit Festivalu 2015. W Łomży nie zabrakło śpiewanych wspólnie z publicznością najpopularniejszych utworów grupy, w tym notujących po kilkadziesiąt milionów wyświetleń na YouTube „Nie ma mocnych na Mariolę”, „Miód malina”, „Słodka wariatka”, „Lalunia”.

Przez cały czas trwania wydarzenia funkcjonowała strefa gastronomiczna Łomży.

Organizatorzy: Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych oraz Miasto Łomża
Partner strategiczny: Województwo Podlaskie
Sponsorzy: Van Pur S.A. właściciel marki Łomża, Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży, Carrefour
Partner: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży