Dwa poranne koncerty zgromadziły na widowni ponad 600. osób, uczniów i wychowanków okolicznych placówek: szkół podstawowych nr 1, 4, uczniów Szkół Katolickich, Liceum Ekonomicznego, oraz osoby uczęszczające do placówek DPS, łomżyńskich seniorów przybyłych z Klubu „Senior+”. Wieczorny koncert galowy również zapełnił niemalże cała widownię. 

Koncert „Gwiazdka z Nieba” doczekał się 24. edycji, chociaż podczas pandemii, gdy przepisy nie pozwalały na zorganizowanie imprezy masowej w  styczniu 2021 został zrealizowany z pamiątkowych koncertowych zdjęć teledysk do piosenki „Kolęda” autorstwa zaprzyjaźnionej ze Studiem kompozytorki piosenek dla dzieci Katarzyny Zaniat. Utwór zaśpiewały w duecie Gabriela Dziedzic i Magda Sinoff. Rozbrzmiewa on przed świętami w łomżyńskim kolędobusie, wraz z innymi utworami pochodzącymi z płyty Studia Wokalnego eMDeK pt. „Łomżyńskie Kolędowanie”.

Tegoroczne wydarzenie rozpoczęła „Pastorałka Nadnarwiańska” w wykonaniu Kaliny Luchcińskiej, wiersz autorstwa dziennikarki i pisarki Gabrieli Szczęsnej. Na program złożyły się nastrojowe, bożonarodzeniowe utwory wykonywane solo, w duetach oraz zaaranżowane wielogłosowo przez założycielkę Studia Wokalnego eMDeK Magdę Sinoff, utwory pochodzące z repertuaru chóru gospel Trzecia Godzina Dnia, Mieczysława Szcześniaka i projektu pt. „Betlejem w Polsce”. Z kolei Oliwia Szmitko wykonała „Kolędę dla Nieobecnych”, dedykowaną Idze Perkowskiej, która była przez jakiś czas związana ze Studiem Wokalnym oraz z Pracownią Plastyczną MDK-DŚT Anny Bureś, gdzie wielokrotnie zdobywała laury za udział w konkursach plastycznych. Soliści Studia Oliwia Szmitko, Roksana Ksepka, Lena Ruszczyk, Kalina Luchcińska i Aleksander Szymański znakomicie zaprezentowali się w partiach solowych.  Bardzo mile przyjęci przez publiczność został skład chóralny i „Mały eMDeK” oraz najmłodsi wykonawcy”, czyli śpiewające KIDSy z repertuarem współczesnych pastorałek.

W tym roku zbierano datki na Hospicjum p.w. Świętego Ducha w Łomży. Zebrano łącznie 2.437,63 zł, z czego 700 zł ze szkolnej zbiórki przekazała dyrektor Szkół Katolickich Bożena Śliwowska.

Studio eMDeK rozpoczyna 25. rok swojej artystycznej i aktywnej działalności.  Zaprasza na najbliższy familijny koncert „Nasza zima zła” który odbędzie się w Sali Na Piętrze, w siedzibie MDK–DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3 już w najbliższy czwartek o godz. 18.30. Wstęp wolny.