Podczas koncertu odbędzie się również prawykonanie utworu włoskiego kompozytora Lorenzo Geroldiego Meditadion for Strings „Badlands”, które jest nagrodą specjalną Concorso Internazionale di Composizione Euregio Klassika 2023 (Trydent, Włochy).

Karolina Nowotczyńska jest laureatką wielu pierwszych miejsc w prestiżowych konkursach międzynarodowych, m.in. w Japonii, we Włoszech, w Gdańsku i Wiedniu. Artystka prowadzi również aktywną działalność koncertową. Wielokrotnie występowała w wielu krajach Europy jak i poza nią współpracując z uznanymi osobowościami muzycznymi. Od roku 2013 jest koncertmistrzem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, a od roku 2019 także dyrektorem tej instytucji.

Jose Miguel Rodilla jest dyrektorem artystycznym orkiestry kameralnej Mediterranean Soloists. Jako dyrygent gościnny występuje z wieloma prestiżowymi orkiestrami w całej Europie oraz Azji i Ameryce Południowej. Jest także kierownikiem wydziału dyrygentury orkiestrowej w Conservatorio Superior de Música de Murcia oraz nauczycielem w Conducting Academy DIESIS.

Link do zakupu biletów: https://filharmonia-lomza.interticket.pl/program/koncert-abonamentowy-7599/49006

Więcej informacji o koncercie: https://filharmonia.lomza.pl/wydarzenie/w-dawnym-stylu/