Celem zadania jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności wolontariuszy, m.in. poprzez spotkania z ambasadorem – ekspertem w dziedzinie wolontariatu i działalności PES i NGO. Spotkania będą się odbywać w formie bezpośredniej oraz zdalnych webinarów – informuje prezes Fundacji Działań Lokalnych Logos Tomasz Wysocki. Dodatkowo, podmioty ekonomii społecznej oraz organizacje pozarządowe działające na terenie Łomży, które korzystają lub zamierzają korzystać z wolontariatu, uzyskają organizacyjną i merytoryczną pomoc w kwestiach dotyczących jego funkcjonowania i prowadzenia.

Następnie ogłoszony zostanie konkurs „Mój pierwszy dobry uczynek 2022” pod patronatem Prezydenta Łomży. Konkurs skierowany będzie do indywidualnych osób oraz firm, które w efekcie kampanii zaangażują się lokalnie w działania łomżyńskich NGO i PES. Przyczyni się to do dalszej promocji wolontariatu w naszym regionie – informuje Tomasz Wysocki. Chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, dlatego pośrednio nasze działania skierowane będą do mieszkańców Łomży i będą miały na celu zachęcić ich do udziału w wolontariacie, niezależnie od posiadanej przez nich wiedzy i doświadczenia – zaprasza do udziału w projekcie.

Do uczestnictwa w zadaniu „Mój pierwszy dobry uczynek” zaproszeni są mieszkańcy Łomży,  którzy chcą wesprzeć lokalne organizacje pozarządowe, zdobyć doświadczenie i wiedzę przydatną potem w pracy zawodowej w NGO. Fundacja Logos czeka również na chętnych, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem chcą wesprzeć lokalnie działające organizacje i przedsiębiorstwa społeczne, dzieląc się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem.

Fundacja Działań Lokalnych Logos czeka na zgłoszenia pod adresem email: biuro@fundacja-logos.net

Zadanie publiczne „Mój pierwszy dobry uczynek” dofinansowane jest ze środków budżetu Miasta Łomża.