Zgłaszać można zadania, inwestycje, wydarzenia i wszelkie inicjatywy, które wpłyną na rozwój Naszego Miasta i regionu oraz przyczynią się do poprawy jakości życia jego mieszkańców.

Działania mogą zgłaszać wszyscy zainteresowani mieszkańcy, grupy mieszkańców, przedsiębiorcy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, organizacje pozarządowe, instytucje oraz rady osiedli.

Przedsięwzięcia projektowe można zgłaszać w dniach od 4 do 17 października 2021 r. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest w załączniku poniżej oraz w wersji papierowej w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Łomży, Stary Rynek 14 (parter). Propozycję przedsięwzięć projektowych można złożyć osobiście w urnie znajdującej się przy Punkcie Obsługi Mieszkańców lub poprzez formularz on-line: https://www.webankieta.pl/ankieta/663478/nabor-propozycji-przedsiewziec-miasto-lomza.html.

W wyniku zakończonego kolejnego etapu prac nad Strategią Rozwoju Miasta Łomża do roku 2030, poprzedzającego nabór propozycji przedsięwzięć projektowych sformułowano m.in. wizję i cele strategiczne miasta:

Wizja Miasta Łomża
ŁOMŻA – Miasto, w którym żyję i pracuję
MIASTO ŁOMŻA jest rozwiniętym i dobrze zarządzanym miastem, które jest silnym ośrodkiem subregionalnym. Aktywny i nowoczesny kapitał ludzki jest siłą napędową innowacyjnej gospodarki. Mieszkańcy korzystają z rozbudowanej infrastruktury społecznej i wysoko oceniają jakość usług publicznych. Walory środowiska naturalnego objęte są szczególną ochroną, a wszelkim działaniom miasta towarzyszy troska o jakość środowiska, dziedzictwa kulturowego oraz estetykę przestrzeni.

Wyznaczone cele strategiczne:

1.    Cele strategiczny rozwoju w wymiarze społecznym:
Miasto Łomża dobrym miejscem do zamieszkania

2.    Cel strategiczny rozwoju w wymiarze gospodarczym:
Rozwój gospodarczy Miasta Łomża kluczowym czynnikiem wzrostu dobrobytu mieszkańców

3.    Cel strategiczny rozwoju w wymiarze przestrzennym:
Przyjazne środowisko i przestrzeń do życia

Dodatkowych informacji dotyczących naboru przedsięwzięć oraz przebiegu prac nad Strategią Rozwoju Miasta Łomża do roku 2030 udziela Wydział Inwestycji, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Łomży, Stary Rynek 14, pok. 110, tel. 86 2156798.