Reprezentacja Polski do lat 20 pokonała 4:2 swoich rówieśników z Turcji w ramach piłkarskich rozgrywek Elite League U-20. Mecz odbył się 15 października 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd w Łomży.

To już kolejny raz, kiedy nasze miasto gości jedną z młodzieżowych reprezentacji Polski. Boisko w Łomży ponownie okazało się szczęśliwe dla biało – czerwonych. Mecz bardzo dobrze ułożył się dla podopiecznych trenera Miłosza Stępińskiego. Już w 6. minucie bramkę z bliskiej odległości zdobył Jan Ziółkowski. Po kolejnych sześciu minutach było już 2:0 po golu Wiktora Nowaka. Później do głosu doszli gracze znad Bosforu, co przyniosło im dwie bramki. Najpierw po rzucie rożnym w 21 minucie bramkarz Maciej Kikolski tak niefortunnie wybił piłkę, że trafiła ona w głowę Jordana Majchrzaka i wpadła do bramki.  Następnie Marcel Krajewski faulował rywala w polu karnym, a jedenastkę na gola w 40 minucie meczu zamienił Arda Sune. Na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 2:2.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla polskiej reprezentacji. Już dwie minuty po wznowieniu gry gola zdobył Dariusz Stalmach. W 69. minucie łomżyńską publiczność w euforię wprowadził Jan Żuberek skutecznie egzekwując rzut karny po faula na Mateuszu Kowalczyku. Polacy do końca meczu kontrolowali jego przebieg, wygrywając ostatecznie 4:2.

Zawodnikiem meczu został wybrany Dariusz Stalmach, a pamiątkową statuetkę przekazali mu prezydent Mariusz Chrzanowski i dyrektor MOSiR-u Bernadeta Krynicka

Polska 4-2 Turcja
Bramki: Jan Ziółkowski 6, Wiktor Nowak 12, Dariusz Stalmach 47, Jan Żuberek 69 (k) – Jordan Majchrzak 21 (s), Arda Süne 40 (k)
Polska: Maciej Kikolski, Jan Ziółkowski, Bartłomiej Smolarczyk, Jakub Okusami, Marcel Krajewski (86. Marcel Predenkiewicz), Mateusz Kowalczyk (86. Oliwier Wojciechowski), Dariusz Stalmach, Jordan Majchrzak (56. Antoni Młynarczyk), Wiktor Nowak (76. Dawid Drachal), Filip Luberecki (86. Igor Drapiński) – Aleksander Buksa (56. Jan Żuberek).
Widzów: około 950