Miasto Łomża poszukuje wykonawców na roboty budowlane w ramach przedsięwzięcia pn. „Modernizacja infrastruktury w mieście Łomża”. Pod tą nazwą kryje się przebudowa budynku przy ul. Wesołej 117, termomodernizacja Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich, przebudowa budynku Zespołu Szkół Specjalnych oraz szatni w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży.

– „Modernizacja infrastruktury w mieście Łomża” to nazwa przedsięwzięcia, na które pozyskaliśmy współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 30 mln zł. Przetarg na jego realizację składa się z czterech części, a na oferty od potencjalnych wykonawców na każdą z nich odrębnie czekamy do 30 sierpnia br. – przekazuje prezydent Mariusz Chrzanowski dodając, że realizacja tak dużych zdań bez zewnętrznego wsparcia, tylko z budżetu miasta, w takim zakresie nie byłaby możliwa.

„Przebudowa budynku na ul. Wesołej 117 ze zmianą sposobu użytkowania z budynku hotelowego z częścią mieszkalną wielorodzinną na budynek mieszkalny wielorodzinny” obejmuje m.in. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz pokrycia dachowego, ocieplenie, montaż paneli fotowoltaicznych, przebudowę wewnętrznych instalacji elektrycznych i teletechnicznych, modernizację przyłącza wodociągowego, kanalizacji deszczowej, sanitarnej i gazowej, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania. Po planowanym zakończeniu realizacji inwestycji, przewidzianym do 30 października 2026 roku, w budynku powstanie 45 mieszkań.

„Termomodernizacja budynku pełnowymiarowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej  nr 9 wraz  zapleczem socjalnym i pomieszczeniami towarzyszącymi” przewiduje m.in. wykonanie izolacji ciężkiej przeciwwodnej fundamentów, izolacji termicznej, docieplenie ścian zewnętrznych nadziemia, stropu, stropodachu części niskich oraz łącznika. W ramach zadania planowana jest także wymiana pokrycia dachu nad halą sportową, stolarki okiennej, montaż nowych drzwi zewnętrznych i modernizacja wejścia głównego. Prace remontowe obejmą również sale lekcyjne znajdujące się w budynku hali, wewnętrzne instalacje m.in. centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjne, elektryczne i przeciwpożarowe oraz instalację monitoringu i fotowoltaiki na dachu. Zakończenie realizacji tego zadania przewidywane jest do 31 sierpnia 2025 roku.

„Przebudowa budynku Zespołu Szkół Specjalnych  wraz z modernizacją pionu kuchennego oraz elementami małej architektury i niezbędnym zagospodarowaniem terenu przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 5” obejmuje także budowę dźwigu zewnętrznego, zmianę lokalizacji pochylni dla osób z niepełnosprawnościami, przebudowę przyłącza kanalizacji sanitarnej, węzłów sanitarnych, wykonanie instalacji elektrycznej. Planowane jest również wykonanie otworów okiennych i drzwiowych w ścianach nośnych w tym dodatkowych wejść z zewnątrz, zamurowanie otworów okiennych w ścianach nośnych zewnętrznych, zmiana wielkości i geometrii, zmiany poziomu posadzki istniejącej w piwnicy na części budynku oraz wykonanie nowych posadzek i podbić fundamentów istniejących. W ramach zadania przewidywane jest zakup nowego wyposażenia kuchni. Termin jego realizacji przewidywany jest do dnia 31 sierpnia 2025 r.

„Przebudowa szatni w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży” to zadanie, które swoim zakresem przewiduje przebudowę układu funkcjonalnego szatni zlokalizowanej na poziomie piwnicy w segmentach B i C, prac budowlanych w pomieszczeniach zlokalizowanych w piwnicy obejmujących segmenty A, B, C oraz korytarz i pomieszczenia techniczne w segmencie D, a także wskazanych pomieszczeń na wyższych kondygnacjach. Planowana jest budowa trzech wiatrołapów w miejscu istniejących wejść do klatek schodowych: dwa wiatrołapy we wschodniej elewacji segmentu B oraz jeden wiatrołap w północnej elewacji segmentu C na poziomie parteru. Inwestycja obejmuje także demontaż istniejącego podnośnika platformowego wraz szybem a następnie wykonanie w jego lokalizacji murowanego szybu z podnośnikiem platformowym dostępnym z poziomu terenu i obsługującego kondygnacje parteru, 1 i 2 piętra. Przedmiotem zamówienia jest także wyposażenie szatni w szafki ubraniowe z zamkiem na kluczyk (klasy młodsze) lub zamkiem szyfrowym (klasy starsze) dla 1300 uczniów. Zakończenie prac planowane jest do 30 listopada 2025 r.

Termin na składnie ofert na każdą z powyższych części zadania „Modernizacja infrastruktury w mieście Łomża” upływa 30 sierpnia 2024 r. o godz. 10:00. Postępowanie prowadzone jest za pośrednictwem Platformy Zakupowej, gdzie zamieszczona została cała dokumentacja z nim związana. Ogłoszenie o zamówieniu, Specyfikacja Warunków Zamówienia z załącznikami oraz pozostałe dokumenty związane z niniejszym postępowaniem, w tym zmiany treści SWZ, wyjaśnienie treści SWZ, informacja z otwarcia ofert, informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania itd. będą znajdowały się na powyższej platformie pod adresem https://platformazakupowa.pl/transakcja/936520.