Prezydent zaproszenie do współtworzenia rad skierował do szerokiego grona mieszkańców Łomży. Na zaproszenie odpowiedziało kilkadziesiąt osób. Wszyscy, którzy zadeklarowali chęć członkostwa w radach, zostali, decyzją Prezydenta, włączeni do ich składów. Łomżyńską Społeczną Radę Osób z Niepełnosprawnością tworzy obecnie 35 osób, do Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów zgłosiło się 20.

Na pierwszych posiedzeniach członkowie rad wybiorą swoje władze oraz zatwierdzą regulaminy pracy.

Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów spotka się 1 października o godz. 12.00 w ratuszu. Po posiedzeniu członkowie rady wyjdą na Stary Rynek w Łomży, gdzie (godz. 14.00) rozpocznie się „Seniorada” – impreza w Łomżyńskim Dniu Seniora, przygotowana przez Miasto z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Łomżyńska Społeczna Rada Osób z Niepełnosprawnością zaplanowała swoje posiedzenia na 2 października na godz. 13.00 w Urzędzie Miejskim w Łomży.

Przed utworzeniem społecznych rad ich przyszli członkowie uczestniczyli w ratuszu w spotkaniach roboczych. Potrzeb środowiska osób starszych i z niepełnosprawnością wysłuchali Prezydent Miasta Mariusz Chrzanowski i Zastępca Prezydenta Miasta Agnieszka Muzyk (zdjęcia).