Podczas spotkania Prezydent wyraził swoje oczekiwania względem Rady –  pełnienie funkcji pasa transmisyjnego między Prezydentem a łomżyńską społecznością osób starszych. Realizowałaby się ona poprzez dwubiegunową komunikację: od Prezydenta do Seniorów (poprzez uczestnictwo w zespołach opracowujących dokumenty dotyczące osób starszych jak i opiniowanie ich ostatecznego kształtu) oraz od Seniorów do Prezydenta (poprzez zauważanie potrzeb i problemów osób starszych i reagowanie na nie). Zachęcił też do podejmowania uchwał, które będą zawierać zarówno diagnozę istniejących problemów jak i sposoby ich rozwiązywania. Uchwały te Prezydent zamierza kierować do właściwych merytorycznie wydziałów i jednostek organizacyjnych.Niektóre sprawy możliwe są do załatwienia od ręki, natomiast inne wymagają dłuższego okresu oczekiwania, jednak kropla drąży skałę. Warto więc, aby te krople w postaci uchwał do mnie spływały i abyśmy wspólnie podejmowali działania mające na celu poprawę sytuacji łomżyńskich Seniorów” – powiedział Prezydent Chrzanowski.

Prezydent poinformował członków Rady, że w celu realizacji wyżej wymienionych oczekiwań oraz aby usprawnić współpracę z Radami, ustanowił Pełnomocnika Prezydenta ds. Rad Społecznych i powierzył tę funkcję p. Patrykowi Nacewiczowi. Scharakteryzował go jako osobę bardzo dobrze przygotowaną merytorycznie, pracowitą i sumienną oraz zapewnił o swoim zaufaniu wobec niego. Możecie być Państwo pewni, że wszystkie kierowane do pana Nacewicza sprawy trafiają do mnie, zaś przekazywane przez niego informacje wyrażają moje stanowisko i opinie na dany temat”zadeklarował Prezydent.

W dalszej części spotkania Prezydent wyraził chęć opracowania w niedalekiej przyszłości programu na rzecz osób starszych, który stałby się podstawą łomżyńskiej polityki senioralnej. Poinformował też o rozpoczęciu prac nad Łomżyńską Kartą Seniora, czyli systemem ulg i preferencji skierowanych do osób starszych zamieszkujących na terenie Miasta Łomży. Prezydent podziękował członkom Rady za dotychczasową działalność oraz prosił o aktywne uczestniczenie w realizacji zaplanowanych działań.

W trakcie posiedzenia Rada podjęła dwie uchwały. Pierwsza dokonywała nowelizacji regulaminu umożliwiającej przyjmowanie kolejnych członków w trakcie kadencji (znowelizowany regulamin można pobrać poniżej, w rubryce „załączniki”), druga zaś stanowiła prośbę do Prezydenta Miasta Łomży o zgłoszenie kandydatury p. Grażyny Czajkowskiej na członka Rady ds. Polityki Senioralnej przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (więcej na ten temat można przeczytać tutaj).