W miniony weekend odbyła się kolejna edycja turnieju Łomża Cup. W tym roku na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży podczas trzydniowych zmagań rywalizowało 12 zespołów, które rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym” na trzech pełnowymiarowych boiskach.

Od piątkowego popołudnia do niedzieli podczas piłkarskich zmagań rozegrano aż 66 spotkań, po których wyłoniono najlepszą drużynę oraz przyznano nagrody indywidualne.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Varsovia Warszawa
  2. Ursus Warszawa
  3. Mazovia Mińsk Mazowiecki
  4. Znicz Pruszków
  5. Junior Białystok
  6. Górnik Łęczna
  7. Pogoń Siedlce
  8. Gedania Gdańsk
  9. MŁKS Łomża
  10. Żalgiris Kowno
  11. Elana Toruń
  12. Junior Ełk

Nagrody indywidualne:

• MVP Turnieju Łomża Cup – Marcin Kośmiński – Varsovia Warszawa
  • Król Strzelców – Szymon Suwała
  • Najlepszy Bramkarz – Szymon Nikonowicz – MŁKS Łomża

Podczas trzech dni trwania turnieju prowadzona była też zbiórka charytatywna na rzecz 6-letnij Niny Ogłozińskiej.

W niedzielę odbyła się licytacji cennych sportowych gadżetów:
– koszulkę reprezentacji Polski z autografem Kamila Grosickiego –  wylicytowana za kwotę 5000 zł  przez firmę z wielkim sercem – Sonarol Sp.j. Najda
– piłkę z autografami szczypiornistów Industria (VIVE) Kielce – 500 zł.
Przez trzy dni turnieju rodzice z  rodzice z rocznika 2011 serwowali  kiełbaski z grilla, ciasta, lemoniady i owoce, a całkowity koszt z datków wrzucanych do puszek również zasilił konto zbiórki i wyniósł – 4819,64 zł. Łącznie od piątku do niedzieli na leczenie i rehabilitację Niny udało się zebrać kwotę 10.319, 64 zł .

Turniej Łomża Cup 2024 mógł odbyć się dzięki wsparciu finansowemu ze środków Miasta Łomża oraz Województwa Podlaskiego.

Organizatorzy dziękują także bardzo licznemu gronu partnerów i sponsorów turnieju dzięki, którym stał on na tak wysokim poziomie organizacyjnym.

Piłkarskie zmagania młodych piłkarzy odbywają na stałe wpisały się w kalendarz czerwcowych wydarzeń w naszym mieście.  Wysoki poziom organizacyjno – sportowy jest możliwy dzięki zaangażowaniu „klubowych” rodziców. W tym roku rodzice z rocznika 2011 postawili następcom poprzeczkę bardzo wysoko. Wszyscy uczestnicy piłkarskiego turnieju w Łomży na długie miesiące zachowają w swojej pamięci piękne wspomnienia z Naszego miasta.

tekst i foto: Młodzieżowy ŁKS