Prezydent Łomży zaprasza łomżyńskich przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu i instytucji naukowych do zaangażowania się w pracę powstającej Rady Gospodarczej. Zostanie ona powołana na okres kadencji 2024-2029, a jej spotkania będą odbywały się w formie stacjonarnej 2 razy w roku oraz doraźnie na wniosek Prezydenta Miasta lub Przewodniczącego Rady. Głównym celem nowej Rady Gospodarczej będzie budowanie efektywnej współpracy środowiska przedsiębiorczości i naukowego z samorządem oraz zintegrowanie środowiska przedsiębiorców i instytucji okołobiznesowych poprzez zapewnienie płaszczyzny dla współdziałania i wymiany doświadczeń.

Do najważniejszych zadań Rady będzie należało:

1. Inicjowanie i wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Miasta Łomża z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju;
  2. Przedstawienie stanowisk, opinii i wniosków w sprawach dotyczących rozwoju gospodarczego miasta Łomża;
  3. Udział w pracach nad programem rozwoju przedsiębiorczości w mieście Łomża do 2030 r.
  4. Wspieranie promocji inwestycyjnej i gospodarczej Miasta sprzyjającej rozwojowi gospodarczemu;
  5. Inicjowanie działań mających na celu rozwój i aktywizację Łomżyńskiej przedsiębiorczości;
  6. Przedstawianie opinii i stanowisk do projektu budżetu miasta Łomża i innych dokumentów strategicznych;
  7. Reprezentowanie Rady na zewnątrz np. w kontaktach z Radą Miejską Łomży, mediami i innymi instytucjami;
  8. Podejmowanie działań mających na celu integrację środowiska lokalnych przedsiębiorców.

Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko oraz nazwę reprezentowanego przedsiębiorstwa lub instytucji należy przesłać do Centrum Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w terminie do dnia 30.09.2024 r. na adres mailowy cop@um.lomza.pl. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy COP pod nr telefonu 86 2156852.