Największa walka wyborcza zapowiada się w „mechaniaku”, I LO i Publicznym Gimnazjum nr 6 oraz w szkołach akademickich. W okręgu wyborczym utworzonym w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 o dwa mandaty ubiegać się będzie dziewięciu kandydatów, w Zespole Szkół Ogólnokształcących o dwa miejsca w Młodzieżowej Radzie powalczy ośmiu, a w Akademickim Liceum, Gimnazjum i Akademickiej Szkole Ponadgimnazjalnej o jeden mandat ubiega się aż 10 kandydatów (pełna lista kandydatów w poszczególnych okręgach wyborczych w załączniku).

Uprawnionych do głosowania w wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży jest ponad 8,5 tys. uczniów i studentów.

Młodzi ludzie wybierać będą 23 radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży. Gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i uczelnie wyższe, które zadeklarowały chęć uczestnictwa w wyborach, zostały podzielone na 15 okręgów wyborczych. Każdemu z okręgów przydzielono, w zależności od liczby osób uprawnionych do głosowania, od 1 do 2 mandatów. Do Młodzieżowej Rady Miejskiej wejdą kandydaci, którzy otrzymają największą liczbę głosów w swoim okręgu wyborczym.

Kto może kandydować do Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży?
Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z wyłączeniem szkół dla dorosłych oraz studenci uczelni wyższych z terenu miasta Łomży, które zadeklarowały uczestnictwo w wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży, pod warunkiem, że:
– nie są uczniami/studentami ostatniego roku nauki w szkole/uczelni;
– w dniu wyborów nie ukończyli 21 lat.

Kto może głosować w wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży?
Wszyscy uczniowie szkół i uczelni, które przystąpiły do wyborów.

Kiedy odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży?
Termin wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży Prezydent Łomży określił na 2-3 grudnia (piątek-sobota) po to, by głosować na swoich kandydatów mogli również studenci studiów zaocznych.
Głosowanie odbędzie się w godzinach i miejscach wyznaczonych przez dyrektora szkoły/rektora uczelni.