Dnia 24 lipca 1919 r. powołano do istnienia Policję Państwową. W celu upamiętnienia tamtego wydarzenia, w Hali Kultury na Starym Rynku w Łomży odbyła się uroczystość Święta Policji. W jej trakcie m.in. wręczono akty mianowania na wyższy stopień policyjny oraz wyróżnienia. Medalami za zasługi dla Policji odznaczeni zostali prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i prezes Grupy Ratowniczej Nadzieja ks. Radosław Kubeł.

Podziękowania za rzetelną służbę policjantom przekazał Komendant Miejski Policji w Łomży mł. insp. Adam Antoni Chodziutko. – Zaangażowanie jakim wykazujecie się przy wykonywaniu swoich obowiązków jest godne najwyższego szacunku i uznania. Dziękuję za to, że nie bacząc na przeszkody, z poświęceniem i oddaniem służycie drugiemu człowiekowi. Życzę dużo zdrowia, pomyślności w życiu osobistym, satysfakcji zawodowej oraz sukcesów oraz spełnienia planów osobistych i zawodowych – powiedział komendant Chodziutko. Podziękował również przedstawicielom samorządów terytorialnych za ich wkład w funkcjonowanie Komendy Miejskiej Policji w Łomży. 

W okolicznościowym przemówieniu prezydent Mariusz Chrzanowski w imieniu mieszkańców Łomży podziękował za sumienną, rzetelną pracę, zaangażowanie i odpowiedzialność oraz wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych przez łomżyńskich funkcjonariuszy. – Jako władze samorządowe dostrzegamy, doceniamy i wspieramy Państwa działania na rzecz bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Nadmienię, że w ostatnich latach Miasto Łomża w kwocie kilkuset tysięcy złotych dofinansowało organizację patroli ponadnormatywnych czy zakup radiowozu policyjnego. Dużą popularnością cieszyła się ponadto wspólna inicjatywa „Zabłyśnij w Łomży” – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski, gratulując odznaczonym funkcjonariuszom i życząc bezpiecznej służby oraz dalszych sukcesów w odpowiedzialnej pracy na rzecz naszego bezpieczeństwa.

W ostatnich pięciu latach z budżetu miasta były przekazywane środki na patrole ponadnormatywne, zakup psa służbowego w kategorii patrolowo-tropiącej, samochodu służbowego i łodzi patrolowej, wideorejestratora, sprzętu kwaterunkowego i łączności oraz materiałów biurowych, a także na refundację kosztów zatrudniania osób niepełnosprawnych w KMP. W sumie od 2020 roku łomżyńskich funkcjonariuszy, za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Policji, samorząd Łomży wsparł kwotą 845 tysięcy zł.