Samorząd Łomży, przy współpracy z Łomżyńską Radą Seniorów złożył do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego wniosek, obejmujący organizację 3 spotkań szkoleniowo-integracyjnych dla ok. 100 seniorów, wyjazdu studyjnego dla członków Łomżyńskiej Rady Seniorów oraz zakupu biletów Filharmonii Kameralnej dla 600 starszych melomanów.
Realizacja działań opatrzonych wspólnym tytułem „Kulturalna integracja 60+” odbędzie się w miesiącach wrzesień-grudzień 2023r.
W województwie podlaskim czynnie działających rad seniorów jest 16, w tym Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego.

Lista dofinansowanych gmin:
Miasto Łomża „Kulturalna integracja 60+” – 30 tys. zł.
Miasto Augustów „Augustowska Rada Seniorów w działaniu” – 29 tys. zł.
Miasto Białystok „Siła seniora” – 30 tys. zł.
Miasto Bielsk Podlaski „Senior zdrowy i aktywny to senior bliski natury i wśród ludzi” – 22,4 tys. zł.
Miasto Sejny „Pracownia aktywności manualnej seniorów” – 16,2 tys. zł.
Miasto Suwałki „Aktywny senior w tańcu i w wodzie” – 17,2 tys. zł.
Gmina Choroszcz „Start po zdrowie” – 8,8 tys. zł.
Gmina Czarna Białostocka „Seniorada sportowa – aktywnie i zdrowo” – 17 tys. zł.
Gmina Dąbrowa Białostocka „Apetyt na życie” – 29 tys. zł.
Gmina Łapy „W zdrowym ciele zdrowy duch” – 18,5 tys. zł.
Gmina Puńsk „Wizyta studyjna w Supraślu” – 3,4 tys. zł.
Gmina Sokółka „Rola i miejsce seniorów w życiu społeczności lokalnej” – 30 tys. zł.
Gmina Supraśl „Spotkanie integracyjno-szkoleniowe seniorów Gminy Supraśl” – 30 tys. zł.
Gmina Wasilków „Wasilkowscy seniorzy w centrum uwagi” – 18,5 tys. zł.

Sfinansowano z dotacji budżetu Województwa Podlaskiego