Czas trwania projektu – od kwietnia 2019 do grudnia 2019. W ramach projektu odbędzie się cykl otwartych spotkań:  zajęcia różnych aktywności fizycznych oraz ćwiczenia trening umysłu, który podobnie jak ćwiczenia fizyczne przedłużają sprawność i silę mięśni, trening umysłu pomaga utrzymać prawidłowe, efektywne funkcjonowanie mózgu – nazwaliśmy to fitness mózgu.
 
Zajęcia – aktywność fizyczna to dwa rodzaje aktywności. 1) zajęcia z trenerem na świeżym powietrzu (nordic woking, siłownia zewnętrzna, spacery z ćwiczeniami itp.), 2) Ćwiczenia na sali gimnastycznej (ogólousprawniające, zajęcia taneczno-fitnesowe, rozciągające).
Zajęcia to zachęcenie do wspólnej wycieczki do zdrowia, chcemy by wytworzył się nawyk regularnego uprawiania ćwiczeń. Trenerzy podadzą propozycje ćwiczeń i zapoznają jak prawidłowo je wykonywać. Zajęcia odbędą się w Łomży, Nowogrodzie i Jedwabnem.

Fitness mózgu –   to ćwiczenia poprawiające sprawność umysłową, skupienie oraz rozwijające kreatywność. Pomimo tego, iż mózg człowieka nieodmiennie podlega procesom starzenia, można temu przeciwdziałać – poprzez odpowiednią aktywność umysłową możemy spowolnić upływ czasu i jego działanie na nasze szare komórki. Zaproponowana tematyka zajęć ma na celu zaktywizowanie seniorów i zmotywowanie ich do pracy nad kondycją swojego ciała i umysłu. Przekonają się, że w każdym wieku można, a nawet należy wykorzystywać potencjał swojego umysłu poprzez odpowiednie ćwiczenia. Zajęcia będą odbywały się w cyklach 2 godzinnych warsztatów w grupach 10-15 osobowych. Warsztaty odbędą się w Łomży, Pniewie i Nowogrodzie.

Miejsce i terminy spotkań:
Łomża – Dom Seniora, ul. Mickiewicza 4
Zajęcia fizyczne – wtorki i czwartki godzina 10.00
Fitness mózgu – od maja (terminy wkrótce)
Pniewo – Gminny Ośrodek  Kultury w Pniewie
Fitness mózgu – piątki godzina 11.30 (od 5.04.2019)
Nowogród – Miejsko Gminny Ośrodek Kultury, ul. Łomżyńska 13
Zajęcia fizyczne – czwartki godzina 17.00 (od 11.04.2019)
Fitness mózgu – soboty godzina 12.30 (od 11.05.2019)
Jedwabne – Urząd Miejski, ul. Żwirki i Wigury 3 (gabinet rehabilitacji)
Zajęcia fizyczne – czwartki godzina 11.00 (od 11.04.2019)

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Zarządu Województwa Podlaskiego.

Szczegóły dot. projektu na: www.czaslokalny.pl , fb Fundacja Czas Lokalny  i pod nr tel. 608050154. Zaprasza Fundacja „Czas Lokalny” w Łomży.