Młodzieżowa Rada Miejska IV kadencji powołana została w listopadzie 2023 roku. W jej skład wchodzi 23 uczniów łomżyńskich placówek oświatowych w wieku 13-18 lat.

Od momentu zaprzysiężenia młodzi radni przechodzili szkolenia, brali też udział w warsztatach przyszłościowych. Jak zapowiada ich przedstawiciel Amadeusz Szeligowski, już po feriach chcą się mocno zabrać do pracy. – Dotychczas wypracowaliśmy około 20 pomysłów, które w formie ankiety zamierzamy przedyskutować ze środowiskiem młodzieżowym naszego miasta – przekazuje przewodniczący Amadeusz Szeligowski dodając, że na pierwszym po feriach posiedzeniu pewne sprawy będą omawiane także z prezydentem miasta.

W lutowym posiedzeniu MRM udział weźmie prezydent Mariusz Chrzanowski, który liczy na aktywny udział przedstawiciela tego gremium w zespole do spraw opracowania Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla mieszkańców Miasta Łomża na lata 2024-2029. – Głos przedstawicieli młodego pokolenia będzie niezwykle pomocny w przygotowaniu tego dokumentu – przekazuje Mariusz Chrzanowski.

W trakcie spotkania prezydent zamierza poruszyć również kwestię organizacji Festiwalu Młodzieży. – Wydarzenie mogłoby się odbyć w czerwcu. Liczę na pomysły i aktywne zaangażowanie w tej kwestii osób, których w głównej mierze będzie ono dotyczyło oraz przychylności i otwartość rad pedagogicznych naszych placówek – dodaje.

Młodzieżowa Rada Miejska ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny organów samorządu Łomży w sprawach dotyczących młodzieży. Jej kadencja trwa dwa lata.