Organizatorzy starają się młodym wokalistom przybliżać wybitnych twórców i wykonawców, którzy na stałe zapisali się w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Tegoroczna edycja BIG BITU poświęcona zostanie kolejnym ikonom polskiej piosenki. Na festiwalu wszystko jest możliwe, stąd też ten – niektórym mogłoby się wydawać – karkołomny zestaw repertuarowy. Artyści, których utwory są proponowane tym razem, reprezentują różne pokolenia i różne muzyczne obszary. Na pewno łączy ich jednak ogromna kreatywność, oryginalność, charyzma, artystyczna bezkompromisowość i odwaga oraz wpływ jaki wywarli nie tylko na muzykę, ale także modę i umysłowość młodych ludzi w czasach, w których przyszło im debiutować i tworzyć.
Oboje już za życia stali się legendami, oboje odeszli w pełni sił twórczych. W tym roku obchodzimy 5. rocznicę śmierci Olgi „Kory” Jackowskiej i 20. rocznicę śmierci Czesława Niemena.

W tegorocznym jury zasiądą: – Damian Ukeje (wokalista, muzyk, laureat I Edycji The Voice Of Poland), Jolanta Baranowska (autorka tekstów, wokalistka), Wojciech Chamryk (dziennikarz muzyczny).
Na laureatów i uczestników festiwalu czekają upominki i nagrody rzeczowe od sponsorów oraz bony zakupowe.

MDK-DŚT na zgłoszenia czeka do 15 marca 2024 r.
Szczegółowy regulamin i karty zgłoszenia na stronie http://www.mdk.lomza.pl/index.php?wiad=2260.

 

tekst i foto: MDK-DŚT