Jarek, podążając za głosem serca, przenosi słuchaczy do przełomu lat ‘50 i ‘60, pokazując tym samym jak barwna i głęboka bywa muzyka słonecznej Italii. To jest jego propozycja wspólnej podróży do świata emocji, współodczuwania, do zrozumienia otaczającego świata, a co najważniejsze – samego siebie. Ale także popularnych i znanych przebojów muzyki włoskiej z czasów Dolce Vita, [np. Volare, Ciao, ciao bambina; Quando, quando, Tu vuò fà ll’americano, a także Se bruciasse la città. Dolce VitaM odsłania wieloletnie zamiłowanie Jarka do harmonijnej muzyki lat ’60 ale też kultury i muzyki włoskiej. Teraz, po czasie podróży, powraca na polski rynek z nową, intrygującą płytą, by nas zauroczyć magią Italii.

Jarek Wist jest wokalistą, którego możliwości wokalne znacznie przekraczają trendy, do których przywykła polska publiczność. Śpiewa tak, jak niewielu potrafi i to, o czym wielu zapomina. Jest jednym z najlepszych wokalistów swingowych, wprowadził na scenę zapomniany już retro-pop, przypominając to, co w muzyce najważniejsze i najlepsze.

Jacek Rogala jest dyrektorem Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach i festiwali: Świętokrzyskie Dni Muzyki, Lato w Filharmonii, Festiwal Filmu i Muzyki. W 2012 zainaugurował działalność kieleckich filharmoników w nowej siedzibie, której budową był pochłonięty przez dekadę. Na swym koncie ma koncerty na wielu renomowanych festiwalach i konkursach w Europie, Azji i obu Amerykach.

Link do zakupu biletów: https://filharmonia-lomza.interticket.pl/program/dolce-vitam-9139/48612

Więcej informacji o koncercie: https://filharmonia.lomza.pl/wydarzenie/dolce-vitam/