W takiej formule koncert realizowany był po raz drugi. Pierwsza edycja odbyła się w ubiegłym roku na przełomie czerwca i lipca w Galerii Kreatywnej – Iwo Świątkowski i cieszyła się niezmiernym zainteresowaniem. Skłoniło to organizatorów do kontynuowania projektu i decyzja wydaje się słuszna, gdyż tegoroczny koncert zgromadził jeszcze większą liczbę uczestników.

Mirosław Dziewa jest dobrym nauczycielem, cierpliwym, serdecznym i zaangażowanym w swoją pracę. Widoczne to jest w jego relacjach z uczniami, a także poprzez zapał i gotowość uczniów oraz ich rodzin do występów. Podczas piątkowego koncertu, zdobyte umiejętności zaprezentowali podopieczni Mirosława Dziewy:

1. Oliwier Borawski – pianino,
2. Wiktoria Budziszewska – pianino,
3. Adrianna Duchnowska – pianino,
4. Cezary Duda – pianino,
5. bracia: Albert Głębocki, Hubert Głębocki i Maciej Głębocki – pianino,
6. Krystian Hojdeczko – pianino,
7. Miłosz Korduszewski – pianino,
8. Krystian Krasiński – pianino,
9. rodzeństwo Alex i Bianka Kurządkowscy – pianino,
10. Filip Kuziak – pianino,
11. Weronika Maciuszko – pianino,
12. Sylwia Matys – klarnet,
13. Aleksandra Rostkowska – pianino,
14. Maja Sadowska – akordeon,
15. Kacper Siwek – pianino,
16. Aleksandra Staniszewska – pianino,
17. Mateusz Styś – pianino,
18. Maksymilian Wic – pianino,
19. Maksymilin Wilczyński – pianino,
20. Wojciech Wojciechowski – pianino,
21. Aleksander Zyśk – pianino.

Posłuchać mogliśmy bardzo różnorodnego repertuaru. Dla lepszego zobrazowania podam, że znalazły się wśród nich następujące utwory: Carla Reinecke’a – Sonatina a-moll, op. 136, nr 4 i Sonatina F-dur, op. 136, nr 3; Corneliusa Gurlitt’a – Sonatina C-dur, op. 188 i Sonatina F-dur, op. 214, nr 2; Ludwiga van Beethovena – Sonatina G-dur; Jean-Philippe’a Rameau – Menuet’a C-dur; Pameli Wedgwood – „Close Shave” i „Bucking Horse Canyon” oraz Małgorzaty Biskupskiej – „Kentucky Blues” i „Hot Rock”.

Na zakończenie uczniowie podziękowali swojemu mistrzowi za rok wspólnego wysiłku i wyrozumiałość. Pan Mirosław zaś zaproponował, aby z podobnym muzycznym wydarzeniem nie czekać aż do przyszłego roku, lecz zrealizować koncert o tematyce świątecznej.

Trzymamy za słowo i dziękujemy.

Tekst: Katarzyna Kuklińska
Zdjęcia: Paweł Stanisław Dąbrowski