Organizator przedsięwzięcia – Fundacja Promocji Kultury i Historii Polski, zaprasza do udziału w Biało-Czerwonym Korowodzie także grupy z Łomży. W specjalnym piśmie, które wpłynęło do ratusza zachęca do zgłoszeń na oficjalnej stronie wydarzenia. – Nie stawiamy żadnych warunków wstępnych – bez względu na miejsce zamieszkania czy rodzaj grupy jaką Państwo reprezentujecie, jesteście Państwo potencjalnymi współtwórcami naszego Korowodu. Wystarczy, że macie coś ciekawego do zaprezentowania Warszawie i całej Polsce. Zgłosicie się do nas! Czekamy na grupy piesze, konne, na pojazdach, orkiestry dęte, stowarzyszenia, fundacje czy grupy rekonstrukcyjne – piszą organizatorzy na http://bialoczerwonykorowod.pl/.

Jak informują organizatorzy, w Korowodzie udział wezmą grupy przedstawiające tradycję narodową (jak np. rekonstruktorzy), jak i lokalną (np. poprzez wystąpienie w swoich strojach regionalnych, demonstrowanie charakterystycznych miejscowych produktów czy obiektów np. w postaci makiet). Planowane są też prezentacje współczesne czy wybiegające w przyszłość – np. oryginalne pojazdy skonstruowane przez studentów. Należne miejsce znaleźć winny małe rodzime firmy ze swoimi produktami.

Szczególne udział w Korowodzie będą mieć grupy Polaków z zagranicy – ze Wschodu i z Zachodu. Przewiduje się także udział sportowców (m.in. polskich siatkarzy, lekkoatletów czy skoczków narciarskich), teatrów ulicznych i innych artystów, rzemieślników, lokalnych stowarzyszeń, szkół czy placówek kultury. Uczestnicy poruszać się będą w większości piechotą, część z nich w pojazdach czy na specjalnych platformach, ozdobionych stosowną scenografią, a niektóre grupy konno. Wszyscy będą szli w towarzystwie orkiestr marszowych.

Biało-Czerwony Korowód ma przejść 2 maja 2019 r. przez Krakowskie Przedmieście w Warszawie. Początek godz. 17.00, koniec godz. 18.15.

Wydarzenie odbędzie się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fundacja Promocji Kultury i Historii Polski – organizator Korowodu – powstała w dniu 20 grudnia 2010. Celem Fundacji jest promocja i upowszechnianie wiedzy o historii Polski oraz jej dziedzictwie kulturowym.