Podczas pikniku odbyły się warsztaty garncarskie oraz plastyczne zainicjowane przez  Fundację Czas Lokalny.  Członkowie Fundacji Czas Rozwoju wraz ze swoimi podopiecznymi prowadzili warsztaty decupage’u. Na stoisku Mobilnej Wioski Tematycznej „Kurpiowskie Rozmaitości” można było z rolek po papierze wykonać artystyczne zwierzątka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty pszczelarski pokazujące życie i znaczenie pszczół w przyrodzie, które prowadzone były przez grupę „Przestrzeń ECO-Kultury”. Informacje dotyczące flory i fauny Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi prezentowało Stowarzyszenie Przyjaciół tego Parku. Na zabawy dla dzieci o tematyce wodno-nurkowej z nagrodami zapraszali członkowie Łomżyńskiego Klubu Płetwonurków „Podwodny Jeleń”. Do dyspozycji uczestników były także dmuchańce oraz rozgrywki sportowe przygotowane przez  instruktorów MOSiR-u. Na rozgrywki szachowe na planszy XL zapraszała Akademia Szachowa Sobocińscy. Byli także harcerze z 13 ŁDH „Agada”, którzy pokazali tajniki biwakowania po harcersku oraz przygotowali gry i zabawy dla dzieci.
Na pikniku pojawili się także ratownicy Grupy Ratowniczej „Nadzieja” z pokazami ratownictwa medycznego oraz policjanci z zajęciami z zakresu bezpieczeństwa, w szczególności przed zbliżającymi się wakacjami.
Podczas całej  imprezy na scenie można było zobaczyć akrobacje dzieci z kółkami hula-hop z grupy „Wirujące promyki” z Przedszkola nr 9 pod kierunkiem p. E. Karpińskiej oraz  występy dzieci z eMDeK-u przygotowywane przez Magdę Sinoff. W atmosferę muzyki ludowej wprowadzili odbiorców seniorzy z grupy „Maryna” prowadzone przez p. Danutę Waśko oraz Kapela „Miód na serce”. Do zoomby zaprosiło Stowarzyszenie Ja i Ty. Piknik zakończył koncert zespołu bluesowo-rockowego „Smoothni”.
Piknik był okazją do wspólnego działania przy organizacji, wymianie doświadczeń i kontaktów, prezentacji swoich osiągnięć. Odbył się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Łomża, wsparciu organizacyjnemu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  oraz pomocy wolontariuszy z II Liceum Ogólnokształcącemu w Łomży, za co organizatorzy serdecznie dziękują.

tekst i foto: Dorota Górska