Świat kodowania na wyciągnięcie ręki
Głównym celem każdej z dotychczasowych edycji warsztatów Koduj z Gigantami było wspieranie młodych ludzi, którzy pragnęli wkroczyć w świat programowania. Pewne rzeczy się nie zmieniają i wciąż głównym założeniem Gigantów Programowania jest ułatwienie zrozumienia zasad działania cyfrowego świata oraz ukazanie sposobów bezpiecznego i twórczego wykorzystania nowoczesnych technologii.
Podczas zajęć dzieci i młodzież poznają fascynujący świat kodowania. Każdy z warsztatów Koduj z Gigantami trwa półtorej godziny i pozwala uczestnikom nie tylko nauczyć się tworzenia własnych projektów programistycznych, ale także rozwinąć umiejętność pracy w grupie i logicznego myślenia. W tej edycji na uczestników czekają niezwykłe zadania i przygody do pokonania. Przy wykorzystaniu nowoczesnych środowisk, wykwalifikowani trenerzy przygotowali serię wyzwań, które pozwolą uczestnikom spojrzeć na świat programowania jak na fascynującą podróż pełną nowych perspektyw.

Dołącz do Poszukiwaczy Kodu i odkrywaj kolejne zagadki
Poszukiwania, podróże i przygody to ważne doświadczenia wpływające na rozwój dziecka. Odkrywanie i eksploracja rozwijają takie umiejętności jak logiczne myślenie, wyciąganie wniosków, ale też kreatywność i nieszablonowe podejście do rozwiązywania problemów. Właśnie dlatego 14. edycja największych bezpłatnych warsztatów z programowania w Polsce będzie o Poszukiwaczach Kodu. 
Na wszystkich uczestników w styczniu i lutym czekają  kursy dostosowane zarówno do wieku, jak i zainteresowań. Olbrzymi świat Minecrafta czeka na śmiałków, którzy odważą się eksplorować najróżniejsze budowle, takie jak tajemnicze piramidy, ukryte tunele, a nawet opuszczone kopalnie pełne zagadek do odkodowania. Fani Scratcha będą mogli udać się w podróż kosmiczną i rozpoznać sabotażystę. Z kolei światy Python i C# mogą się okazać prawdziwą gratką dla Poszukiwaczy błędów w kodzie. 

Doskonalenie kompetencji cyfrowych kluczem do sukcesu, czyli dlaczego warto się zapisać? 
W świecie zdominowanym przez technologię, kompetencje cyfrowe stają się bardzo istotnym elementem edukacji. Zdobycie umiejętności na wczesnym etapie edukacji daje dzieciom i młodzieży większą elastyczność w doborze dalszych zainteresowań. Dodatkowo poprzez nauczanie programowania, uczestnicy warsztatów rozwijają umiejętności rozwiązywania problemów, komunikowania się, współpracowania z innymi, a także wykonywania zadań w sposób kreatywny i – co ważne w cyfrowym świecie zagrożeń – etyczny. Tworząc własne projekty, każdy jest w stanie nauczyć się elastycznego i kreatywnego podejścia nie tylko do nauki, ale również rozwiązywania codziennych problemów. 
– Czternastą edycję warsztatów postanowiliśmy poprowadzić wokół tematyki Poszukiwaczy Kodów. Chcemy w ten sposób pokazać, że nauka programowania oprócz rozwijania wyobraźni, umiejętności logicznego myślenia czy pracy zespołowej, może przynieść dzieciom i młodzieży również dużo radości i zabawy – powiedział Dawid Leśniakiewicz, Członek Zarządu w Gigantach Programowania.

Zajęcia dostępne online i stacjonarnie w placówkach edukacyjnych
Warsztaty stacjonarne w wybranych miastach w Polsce oraz online z dowolnego miejsca na świecie, odbędą się w dniach 20.01-03.03.2024 r. Zajęcia w placówkach Gigantów i szkołach partnerów odbywają się na terenie każdego z województw. Podczas zapisów opiekun może wybrać dogodne dla siebie miejsce i termin. 
Wszystkie dostępne kursy zostały zaplanowane i dostosowane przez doświadczonych trenerów do wieku dzieci i młodzieży, a każdy uczestnik będzie mógł wybrać spośród poniższych paneli tematycznych:
7-9 lat 
● Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch 
● Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education
10-12 lat 
● Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch 
● Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education
● Zajęcia z wykorzystaniem App Inventor
13-18 lat 
● Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania C#
● Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania C+ +
● Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania Python
Zapisy na warsztaty odbywają się w formie on-line, wyłącznie poprzez formularz zapisowy znajdujący się na stronie internetowej https://info.kodujzgigantami.pl/urzad.

Patronami honorowymi wydarzenia są: Centrum GovTech, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz NASK. Ogólnopolski patronat medialny objęli: Radio Nowy Świat, Android.com.pl, Komputer Świat. Patronat nad wydarzeniem objął również prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

 

tekst i foto: Giganci Programowania