Łukasz Kuźmienko to artystyczna dusza. Jeszcze jako uczeń Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży aktywnie uczestniczył w różnego rodzaju kulturalnych wydarzeniach czy zajęciach plastycznych. Po zakończeniu edukacji postanowił kontynuować swoje pasje poprzez media społecznościowe.

– Zamieszczam na Facebooku informacje o ciekawych wydarzeniach, które odbywają się w Łomży, polecam spektakle, koncerty, prezentuję swoje prace plastyczne, przeprowadzam wywiady ze znanymi ludźmi, koresponduję z różnymi instytucjami zajmującymi kulturą – mówił podczas spotkania w Urzędzie Miejskim dodając, że sprawia mu to ogromną radość i satysfakcję. 

Inicjatywie Łukasza Kuźmienko z całych sił kibicuje Prezydent Miasta Mariusz Chrzanowski. 

– Jestem pod wrażeniem aktywności Pana Łukasza, który mimo przeciwności losu, jako osoba z niepełnosprawnościami potrafi tak wspaniale organizować sobie czas, rozwijać się artystycznie, dzielić się z innymi swoimi zainteresowaniami – podkreślił prezydent dziękując za spotkanie i wyjątkowy upominek – własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną. 

Profil z „Kulturalnymi  wtorkami” Łukasza Kuźmienko można śledzić pod adresem https://www.facebook.com/hashtag/kulturalnewtorki