„Motoserce” organizowane jest przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych i polega na honorowym oddawaniu krwi dla potrzebujących. Organizatorzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na chroniczny brak krwi w polskich szpitalach, zwłaszcza na wiosnę i lato, kiedy jest najbardziej potrzebna oraz propagować ideę krwiodawstwa.

W naszym mieście szlachetna inicjatywa zadebiutowała w 2015 roku, kiedy zapoczątkował ją klub motocyklowy Wild Dogs FG Łomża. A w całym kraju odbywa się już po raz 23.

– Cieszymy się, że po okresie pandemii COVID-19 i rewitalizacji płyty Starego Rynku ponownie wróciliśmy w samo serce miasta. Stary Rynek tętnił życiem. Jak zawsze, zawitali do nas motocykliści z całego kraju – mówi Krzysztof Suproń, dziękując za coroczne wsparcie akcji ze strony Miasta Łomża.

Podczas tegorocznej edycji zebrano w Łomży ponad 30 litrów „czerwonego paliwa”. Krew można było oddawać w specjalnym mobilnym punkcie, skąd teraz trafi do centrum krwiodawstwa i będzie rozdysponowywana w miarę potrzeb dla szpitali.

Oprócz szczytnego celu na uczestników czekało wiele atrakcji. Można było zjeść pyszną kiełbaskę, przejechać się jednośladami, porozmawiać z ich miłośnikami czy wymienić się motocyklowymi doświadczeniami. Były koncerty – na scenie wystąpiły grupy Waterside, 4 Szmery, konkursy z nagrodami, dmuchane zabawki dla dzieci. Nie zabrakło również tradycyjnej parady ulicami Łomży.

Organizację „Motoserca” wsparli m.in. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Łomży oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, a patronat honorowy sprawował nad wydarzeniem Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski.