Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski składając życzenia osobom udzielającym się społecznie, podkreślał wielkie znaczenie organizacji pozarządowych i rad społecznych. – Nikt tak jak sami mieszkańcy, którzy zmagają się z różnymi trudnościami i problemami nie wie, czego potrzeba, aby żyło się nam tu lepiej – mówił włodarz miasta, deklarując przy tym swoje wsparcie oraz pomoc Miasta w funkcjonowaniu organizacji pożytku publicznego. Prezydent życzył wszystkim zebranym, aby zbliżające się święta Bożego Narodzenia były czasem spokoju i czasem na rozmowy z bliskimi.

Najważniejszą częścią wigilii było przełamanie się opłatkiem. W atmosferze wyjątkowego nastroju bożonarodzeniowego składano wzajemne życzenia. Nie zabrakło także wigilijnego stołu, suto zastawionego tradycyjnymi potrawami. Spotkanie opłatkowe było również doskonałą okazją do wymiany poglądów, dyskusji nad wydarzeniami z mijającego już roku, ale też możliwością porozmawiania o planach i nadziejach jakie przedstawiciele organizacji pozarządowych i rad społecznych wiążą z rokiem przyszłym.