– Jestem niezwykle zaszczycony i zmobilizowany do działania, jednocześnie czując ogromną odpowiedzialność za sprawy mi powierzone. Najważniejszy jest interes mieszkańców, bez względu na polityczne podziały i sympatie – mówi Piotr Serdyński, który nominację otrzymał podczas obrad sesji Rady Miejskiej.

– Jeżeli chcemy działać produktywnie na rzecz naszego miasta, to wszyscy musimy powiedzieć dość jałowym sporom. Tylko kompromis może budować porozumienie i efektywne działanie – podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski.

Jak dodał, nowo powołany zastępca, ma by wsparciem w wykonywaniu wszystkich zadań, wyzwań, które stoją przed miastem w kolejnych latach.

– Nie jest moim zamiarem, aby Łomża była pomijana czy wykluczana, ze względu na moje prawicowe poglądy, ale aby była postrzegana jako prawdziwy samorząd, gdzie pomimo różnic, umiemy usiąść przy jednym stole i razem odpowiadać za nasze decyzje – podsumowuje włodarz miasta.

Nowy zastępca prezydenta ma odpowiadać przede wszystkim za inwestycje, gospodarkę komunalną, fundusze europejskie i przedsiębiorczość, czyli działy które przez ostatnie 9 lat nadzorował odchodzący ze stanowiska Andrzej Garlicki.

– Musimy maksymalnie wykorzystać szanse, które stoją przed miastem oraz potencjał jego mieszkańców – zapowiada.

Piotr Serdyński ma 32 lata. Z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent menadżerskich studiów podyplomowych Executive MBA w Warszawie oraz Szkoły Liderów Politycznych w Warszawie. Swoją pracę zawodową rozpoczynał w kancelarii Radcy Prawnego Katarzyny Kuleszy w Warszawie. Kolejno zarządzał biurami Posła na Sejm RP Roberta Tyszkiewicza, a następnie posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Frankowskiego. W latach 2022-2024 pracował jako dyrektor Biura Zarządu Regionu Podlaskiego Platformy Obywatelskiej RP. Od 2022 roku jest członkiem Rady Społecznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Łomży.

W latach 2015-2018 był przewodniczącym Rady Osiedla nr 1 w Łomży, a od 2018 roku zasiadał w Radzie Miejskiej Łomży.