Iwona Handzlik to solistka, którą można usłyszeć i zobaczyć na deskach wielu czołowych oper w Polsce, m.in. Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Polskiej Opery Królewskiej, Opery Wrocławskiej, Opery Krakowskiej, gdzie kreuje główne role w wielu spektaklach. Współpracuje również z wieloma polskimi filharmoniami. Absolwentka klasy śpiewu solowego Akademii Muzycznej w Katowicach.

Valeriy Filipov to muliintstrumentalista grający m.in. na gitarze, fletni pana, muzycznej pile, harmonijce ustnej oraz flecie, który współpracuje z polskimi filharmoniami i teatrami muzycznymi. Występował razem z wieloma znanymi osobistościami, m.in. Małgorzatą Potocką, Andrzejem Rosiewiczem, zespołem „Gang Marcela”, Rudim Schubertem, Piotrem Gąsowskim, Anną Dymną, czy Waldemarem Malickim.

Mirosław Jacek Błaszczyk to jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów, który obecnie pełni funkcję kierownika artystycznego i pierwszego dyrygenta Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz szef artystyczny Polskiej Orkiestry „Sinfonia Iuventus”. Były dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Śląskiej im. H. M. Góreckiego w Katowicach oraz Filharmonii Poznańskiej. Koncertuje na wszystkich estradach w kraju (z Filharmonią Narodową na czele) oraz za granicą (Europa, Azja, Ameryka Północna i Południowa). Odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Link do zakupu biletów: https://filharmonia-lomza.interticket.pl/program/koncert-abonamentowy-7599/49005
Więcej informacji o koncercie: https://filharmonia.lomza.pl/wydarzenie/pol-zartem-pol-serio/