Spotkanie, w którym oprócz prezydenta miasta udział wzięli : dyrektor łomżyńskiego oddziału Van Pur Jerzy Onopiuk, dyrektor operacyjny w grupie Van Pur Tomasz Szczebiot oraz dyrektor do spraw inwestycji Mariusz Baranowski odbyło się w Urzędzie Miejskim w Łomży. 

Przedstawiciele firmy, która jest właścicielem marki Łomża potwierdzili plany związane z rozwojem zlokalizowanego w Łomży zakładu.  Przewidują one m.in. budowę magazynu o powierzchni 9 tysięcy metrów kwadratowych, co wiązałoby się z dodatkowymi miejscami pracy. 

– Marka Łomża ma ogromny potencjał, a jej dalszy rozwój wiąże się z inwestycjami – mówił podczas spotkania dyrektor do spraw inwestycji Van Pur Mariusz Baranowski dodając, że w planach jest budowa nowoczesnego magazynu.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski dziękował za dotychczasową współpracę z Van Pur -em, który aktywnie uczestniczy w wydarzeniach organizowanych przez Miasto Łomża, poprzez ich sponsoring. 

– Wkład zlokalizowanych w Łomży firm w życie naszego miasta oraz tworzenie i rozwój marek będących znakiem rozpoznawczym regionu są niezwykle istotne – podkreślał prezydent, zapewniając jednocześnie o gotowości do pomocy przedsiębiorcom, na każdym etapie procesu inwestycyjnego. 

Van Pur jest największą, niezależną spółką piwowarską i jednym z czterech najbardziej znaczących graczy na tym rynku w Polsce. Skupia 5 browarów, z których każdy ma swoją własną historię i charakter związany  tradycją swoich regionów.

W swojej działalności skupia się na budowaniu wartości poprzez wzmacnianie marek regionalnych oraz rozwój innowacji w najbardziej perspektywicznych segmentach rynku

Fot. Joanna Grabowska