Akcja została zorganizowana z myślą o tym, by projekty/pomysły na rewitalizację powstały w sposób oddolny, jako odpowiedź na rzeczywiste potrzeby naszych mieszkańców. Podczas happeningu zapraszaliśmy mieszkańców miasta do zaangażowania się w sprawy dobra wspólnego na poziomie lokalnym. Jesteśmy bowiem otwarci na pomysły naszych mieszkańców w rozwiązywaniu obecnych problemów.

Podczas happeningu odbyły się warsztaty urbanistyczne podczas których odwzorowywano wnętrza urbanistycznego rynku wraz z propozycją zmiany przestrzeni publicznej. Zorganizowano również konkurs na plakat pt ” Czym jest rewitalizacja – najprościej?” dla różnych grup wiekowych. Dla autorów najciekawszych prac wręczono nagrody.

Relacja z happeningu: