– Jestem przekonany, że wypracowane przez Państwa wnioski dadzą impuls do realnych działań, które wpłyną korzystnie nie tylko na sferę turystyczną, ale na całe Miasto Łomża – mówił  do członków rady prezydent Mariusz Chrzanowski, który następnie wręczył im akty powołania i życzył owocnych obrad. 

Kolejnym punktem pierwszego posiedzenia Łomżyńskiej Społecznej Rady do Spraw Turystyki było wybranie prezydium. Większością głosów jej przewodniczącym został Wojciech Winko, zastępcą  Wieńczysław Targ, a sekretarzem Urszula Doda. 

Społeczni radni dyskutowali również na temat przyszłości branży turystycznej w kontekście trasy Via Baltica i związanych z nią zagrożeń. 

– Czeka nas prawdziwa rewolucja. W ubiegłym roku, Punkt Informacji Turystycznej odwiedziło 5 600 osób, z czego większość zatrzymała się w naszym mieście w drodze na Mazury. Szacujemy, że po oddaniu do użytku obwodnicy Łomży ta liczba zmniejszy się o około 30 procent. Dlatego musimy podjąć działania, które zachęcą do odwiedzania naszego miasta i okolic – mówił Wojciech Winko szef LOT Ziemia Łomżyńska zaznaczając, że kluczowa będzie pod tym względem promocja miasta i jego walorów. 

Tematem rozmów były również rekomendacje, które w specjalnej ankiecie wskazywało środowisko związane z branżą turystyczną. Dotyczyły one m.in. pomysłów na podniesienie atrakcyjności naszego miasta i okolic  oraz skutecznych narzędzi komunikacji o ciekawych miejscach i wydarzeniach. 

Powołana zarządzeniem prezydenta Łomżyńska Społeczna Rada do Spraw Turystyki to organ doradczy w sprawach dotyczących rozwoju i promocji turystyki w zakresie:

1)  proponowania i rekomendowania rozwiązań i koncepcji związanych z rozwojem i promocją turystyki Łomży;

2)   propagowania działań i zachowań mających na celu rozwój społeczny w obszarze turystyki;

3)    wskazywania kierunków działań, ocen i opinii o charakterze ogólnym związanych z szeroko rozumianym rozwojem turystyki. 

Fot. Joanna Grabowska