Zainteresowani współpracą z Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Mieszkańców „Domek Pastora” przedstawiali swoje potrzeby związane z prowadzoną działalnością, które mogą być realizowane w obiekcie. Wypełniali deklaracje, w których opisywali swoje pomysły i propozycje. Można je jeszcze zgłaszać do 10 listopada do Centrum Współdziałania Społecznego, ul. Farna 1, tel. 86 2162463. Deklarację partnerstwa można pobrać z załącznika pod artykułem.

W załączniku do pobrania również Wniosek o nieodpłatne użyczenie pomieszczenia w „Domku Pastora” – Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej. Wnioski przyjmuje Centrum Współdziałania Społecznego, ul. Farna 1.

Podczas spotkania założenia projektu przedstawiły zebranym przedstawicielki Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych: Naczelnik Anna Mierzejewska oraz inspektor Danuta Kamińska. Ewa Sznejder, Naczelnik Centrum Współdziałania Społecznego, wymieniła wyposażenie pomieszczeń „Domku Pastora”. Zastępca Prezydenta dr Agnieszka Muzyk zachęcała do kreatywności, poinformowała, że oferta wspólnego działania na rzecz ożywienia obiektu jest m.in. wkładem Miasta Łomża we współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Miasto, biorąc pod uwagę pomysły mieszkańców, stworzy regulamin działalności „Domku Pastora”. Oficjalne otwarcie wyremontowanego obiektu planowane jest w listopadzie.