Łukasz Gaj występuje w większości polskich teatrów operowych, jak również filharmonii. Występował na prestiżowych międzynarodowych festiwalach operowych (m.in. Niemcy, Luksemburg, Estonia, Korea Południowa). Od 2015 roku jest dyrektorem Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Z wyróżnieniem ukończył studia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim.

Dariusz Stachura kreował najbardziej znane partie tenorowe na wszystkich scenach operowych w Polsce, a także brał udział w licznych koncertach i przedstawieniach operowych w całej Europie oraz w USA, Kanadzie, RPA, Rosji i Chinach. Jako jedyny obcokrajowiec kreował partię Rudolfa na zmianę z Luciano Pavarottim. W latach 2019-2022 dyrektor naczelny Teatru Wielkiego w Łodzi. Od 2023 roku rozpoczął działalność impresaryjną pn. Polska Opera Kameralna ARENA.

Adam Zdunikowski jest związany z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie. Laureat konkursów wokalnych m.in im. Stanisława Moniuszki w Warszawie oraz Belvedere w Wiedniu. Współpracuje ze wszystkimi teatrami operowymi i filharmoniami w Polsce. Za granicą występował m.in. w Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, w Stanach Zjednoczonych oraz w Czechach. Do niecodziennych osiągnięć artysty należy wykonanie wszystkich dzieł oratoryjnych Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora.

Grigor Palikarov jest dyrektorem artystycznym Symphony Orchestra Pazardzhik. Był także głównym dyrygentem Sofia National Opera and Ballet i piastował to stanowisko przez niemal 20 lat. Dyryguje orkiestrami w Bułgarii oraz poza jej granicami (Niemcy, Austria, Belgia, Francja, Włochy, Luksemburg, USA, Rosja, Słowenia, Polska, Taiwan, Holandia, Japonia, Korea Południowa). Ukończył National Music Academy w Sofii w czterech specjalnościach: dyrygentury orkiestrowej, dyrygentury chóralnej, kompozycji oraz fortepianu.

 

Link do zakupu biletów – zostały dosłownie ostatnie bilety: https://filharmonia-lomza.interticket.pl/program/z-zyczeniami-dla-pan-9197/49039
Więcej informacji o koncercie: https://filharmonia.lomza.pl/wydarzenie/wszystko-o-milosci/