Aby zagłosować na Spółdzielnię Socjalną Alexis wystarczy wejść TUTAJ
Głosowanie trwa do 11 listopada do północy!

Więcej o konkursie: www.konkurs-es.org

Spółdzielnia Socjalna „Alexis” w Łomży powstała dniu 22.X.2010 roku dzięki wsparciu programowemu Starostwa Powiatowego w Łomży i Urzędu Pracy w  Łomży. Założycielami Spółdzielni Socjalnej „Alexis” w Łomży jest pięciu członków spółdzielni..  Założycielom – członkom spółdzielni zostały przyznane środki finansowe z Funduszu Pracy na założenie spółdzielni i rozpoczęcie działalności gospodarczej. Każdy z członków spółdzielni wniósł udział członkowski.

Założycielami Spółdzielni Socjalnej „Alexis” w Łomży jest pięciu członków spółdzielni. Założyciele spółdzielni posiadają wymagane kompetencje poczynając od projektowania i technologii produkcji, poprzez działania operacyjne tj. krojenie, szycie, pakowanie i wysyłkę kontrahentom aż do logistyki i rozliczenia finansowego. Spółdzielnia może pochwalić się fachowymi technologami i krawcowymi posiadającymi wieloletnią praktykę zawodową, które poprzez pracę zapewniają o trwałości i wspomagają rozwój  
spółdzielni.  W przedmiocie naszej działalności  możemy się wzajemnie uzupełniać.  Utworzenie spółdzielni socjalnej to doskonały sposób na wyjście z bezrobocia dla grupy 5-ciu osób. Spółdzielnia nasza może pochwalić się prawie pięcioletnim okresem działalności i dobrymi wynikami finansowymi Podstawowym przedmiotem działalności Spółdzielni wg Polskiej Klasyfikacji Działalności jest produkcja gotowych wyrobów tekstylnych oraz sprzedaż hurtowa i detaliczna wyrobów tekstylnych.

Spółdzielnia Socjalna Alexis PROWADZI szwalnię w której realizuje głównie zlecenia pozyskiwane od firm. Posiada grono stałych zleceniodawców, co zapewnia stabilność i sprzedaż hurtową. Realizuje także zamówienia od klientów indywidualnych, oferując  
pościel w całej palecie wzorów, kolorów, szytą z wybranych przez klienta tkanin: satyny, jedwabiu, kory, bawełny, flaneli, jerseju, frotte.

Łomżyński Klaster Ekonomii Społecznej