Zapraszamy mieszkańców Łomży na spotkanie organizacyjne grupy wolontariacko – warsztatowej „Ja i moje dziecko” realizowanego w ramach konkursu w zakresie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i edukacji ekonomicznej w 2021 roku zadania publicznego w sferze promocji i organizacji wolontariatu Urzędu Miejskiego w Łomży.

Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia 2021r. (czwartek) o godzinie 10.30, 11.00, 11.30 lub 12.00 (godziny do wyboru) w Przedszkolu Niepublicznym NUTKA przy ul. Sybiraków 24 w Łomży. Zgłoszenia pod numerem telefonu 530 417 087 lub adres e-mailowy: aw.drotis@gmail.com.

Na spotkaniu poruszane zostaną tematy omawiające misję wolontariatu.  Naszym celem jest zwiększenie świadomości mieszkańców miasta Łomża na temat wolontariatu oraz lokalnych potrzeb, a także konkretne działania wynikające z rozwoju projektu.  W ramach projektu planowane są trzy spotkania od maja do grudnia 2021 roku, a tematyka poruszana na zebraniach będzie zależała od potrzeb uczestników.

Na pierwszym spotkaniu  zostaną rozdane ankiety w celu zebrania informacji o potrzebach uczestników i ich pomysłach odnośnie działań w ramach przedsięwzięcia. Jesteśmy otwarci na wasze propozycję, dlatego też opracujemy ramowy plan i tematykę poszczególnych spotkań wraz z wyborem prelegenta. Jeśli poszukujesz porad i zaleceń logopedy, psychologa, terapeuty integracji sensorycznej, nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, terapeutów prowadzących zajęcia z zakresu rehabilitacji, integracji sensorycznej, dogoterapii, z chęcią Tobie pomożemy. Zapewniamy, że misja projektu będzie kontynuowana, jeśli uczestnicy wyrażą zainteresowanie spotkaniami. Jesteśmy dla Was!

Zalety wzięcia udziału w spotkaniu: jako uczestnik poszerzysz wiedzę dotyczącą wolontariatu, wymienisz swoje doświadczenia z innymi uczestnikami, wyzwolimy Twoje pokłady empatii na drugiego człowieka: dorosłego i dziecka. Na wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć i wspólnie znajdziemy rozwiązanie Twoich problemów. Ze względu na sytuację epidemiologiczną proszę wziąć ze sobą maseczki. Ponadto przygotowana zostanie ankieta dotycząca zdrowia każdego z uczestników. Tylko zdrowe osoby i bez objawów infekcyjnych mogą wziąć udział w spotkaniach.

Fundacja DR OTIS